Najnowsze posty

Domowy sok od Kubusia | BLW

By 12:30 , , , , , , , ,

Od kiedy Mała Mi jest z nami, a w skład jej diety wchodzą inne składniki niż mleko, sok od Kubusia jest zawsze w zasięgu. Zawekowany i gotowy do użycia. W prawdzie nie jest spożywany codziennie, ale lubimy jego obecność w zasięgu ręki ;)

Zapraszam na domowy sok od Kubusia.


Rozkład dań wg wieku jest rozkładem szacowanym. Każde dziecko jest inne i należy do jego diety podchodzić indywidualnie. Podając dziecku nowe danie, zawsze należy uważnie obserwować reakcję jego organizmu na ten posiłek. [E.Lorenc, dietetyk]

fot.JD

Domowy sok od Kubusia

Składniki:
250 g obranej marchewki
1 litr wody
400 g słodkich obranych jabłek
1 dojrzały banan
4 łyżki soku cytryny

owoce opcjonalnie: maliny, pomarańcze, truskawki, śliwki, gruszki, wiśnie, czereśnie, brzoskwinie, nektaryny, agrest, porzeczki itd.
przyprawy opcjonalnie: cynamon, kardamon, kurkuma
słodziwo opcjonalnie: 4 daktyle lub syrop daktylowy

Wykonanie:
1. Wyparzyć butelki i zakrętki.
2. Owoce i marchew obrać i pokroić w małe kawałki. Marchew i (jeśli lubisz bardzo słodkie soki) daktyle wrzucić do garnka. Zalać wodą by kawałki były pod poziomem wody. Gotować do miękkości, zestawić z ognia. Dodać pozostałe składniki i zblendować na gładki kremowy płyn. Dolać pozostałą wodę, wymieszać i zagotować.
3. Powstały sok oczyścić z szumów i przelać do wcześniej przygotowanych butelek. Zakręcić i gotowe:)


Wykonanie dla posiadaczy Thermomix'a:
1. Wyparzyć butelki i zakrętki.
2. Owoce i marchew obrać i pokroić w kawałki. Marchew i (jeśli lubisz bardzo słodkie soki) daktyle wrzucić do naczynia miksującego, rozdrobnić 10s/obr.5. kopystką zgarnąć rozdrobnioną marchew ze ścianek na dno naczynia. Dolać 300g wody, gotować 8 min/Varoma/obr.1.
3. Dodać pozostałe składniki, zmiksować przy nałożonej miarce 1min 30s/stopniowo zwiększając obroty od 1 do 10.
4. Dodać 700g wody, zagotować 10min/100st/obr.2.
5. Usunąć powstałe na powierzchni napoju szumy, rozlać do butelek, zakręcić.

Smacznego.

Uwaga:
Przepis inspirowany przepisem z książki "Radość gotowania". Dla mnie oryginał jest za słodki, a dla mojego dziecka niedozwolony ze względu na zawartość cukru rafinowanego. Dlatego u nas nastąpiła delikatna zmiana.

Skosztuj

0 komentarze