Najnowsze posty

Cielęcina z batatami i papryką

By 22:42 , , , , ,

O rany! Co za pogoda. Za oknem grzmi, leje. Chwilę później jest gorąco, a na niebie świeci piękne słońce. Po jakimś czasie chmury zasłaniają słońce, robi się ciemno. Znowu grzmi i leje. Na szczęście pogoda nie powstrzymała nas od przyrządzenia pysznego obiadu. Choć przyznam miałam ochotę na małe lenistwo. Nie zawsze musi się chcieć. Nie zawsze musimy być na 100%. Czasem wystarczy, że po prostu będziemy. Na takie dni przydaje się zestaw przepisów na szybkie obiady czy też śniadania prawie gotowe. W naszym domu w ostatnim czasie króluje mięso zapiekane w rękawie z warzywami. O tej wersji mięsiwa przypomniała mi moja ciężarna przyjaciółka gdy jakiś czas temu odwiedziłyśmy ją z Małą Mi.
Zapraszam na cielęcinę z batatami i papryką.  

Rozkład dań wg wieku jest rozkładem szacowanym. Każde dziecko jest inne i należy do jego diety podchodzić indywidualnie. Podając dziecku nowe danie, zawsze należy uważnie obserwować reakcję jego organizmu na ten posiłek. [E.Lorenc, dietetyk]

fot.JD


Cielęcina z batatami i papryką

500 g łopatki cielęcej
2 bataty
1 czerwona papryka
2 ząbki czosnku
1 mała cebula
2 liście laurowe
zioła jak lubisz, tutaj: 1 łyżka majeranku, 1 łyżka oregano, pół łyżeczki czarnuszki, 1 łyżka przyprawy włoskiej
sól himalajska (dla dorosłych)

Przygotowanie:
  1. Piekarnik nagrzać do 180 stopni C.
  2. Cielęcinę umyć i pokroić na 5 plastrów. Bataty umyć, obrać i pokroić w kostkę. Czerwoną paprykę, umyć, oczyścić z gniazda i pokroić w plastry. Cebulę obrać i pokroić w grubsze plastry.
  3. Mięso wraz z ziołami wrzucić do rękawa i wymieszać. Całość położyć na blaszce. W rękawie na cielęcinie ułożyć pokrojone warzywa, liście laurowe, rozgniecione ząbki czosnku. Zamknąć rękaw.
  4. Piec w piekarniku około 90 min.
Smacznego.

Uwagi:
1. Dzięki warzywom mięso jest dość wilgotne i lekko słodkawe.
2. Sól pominęłam nie bez przyczyny. Obiad był dla całej rodziny, a dla niemowlaka nie solimy. Ja i mąż często solimy na talerzu. Jeśli przygotowujesz danie dla osób, które sól mogą używać, to polecam wraz z ziołami wsypać do rękawa sól.

Skosztuj

0 komentarze